Wyjazd do Winnicy św. Jakuba

Winnica została założona przez Dominikanów w Sandomierzu, niedługo po erygowaniu tutejszego klasztoru św. Jakuba (rok 1226). Była to pierwsza winnica na ziemi sandomierskiej, która następnie zapoczątkowała w tym regionie rozkwit uprawy winorośli.

Winnica w 1238 roku uzyskała certyfikat książęcy na produkcję oraz sprzedaż wina w całej Europie. Komercyjna działalność winnicy prowadzona była do połowy XVII wieku. Kasata sandomierskiego klasztoru dominikanów w 1864 roku zakończyła jej istnienie.

W 2012 roku winnica została reaktywowana. Kilka lat poszukiwań odpowiednich odmian winorośli w efekcie pozwoliło na wznowienie działalności komercyjnej.

Od trzech lat istnieje możliwość zakupu win, dlatego zamierzamy tak jechać, aby degustować wina przy akompaniamencie deski serów, wędlin oraz mięs z grilla. 

 

Zapraszamy

Zapisy lub pytania prosimy kierować pod adres: rezerwacje@willawin.pl 

Informacja o polityce przetwarzania danych osobowych

W celu dostarczania naszych usług wykorzystujemy pliki cookies. Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies, opcjach wypisu oraz Twoich preferencjach kliknij tutaj. Korzystanie z naszego serwisu internetowego traktowane jest jako zgoda na politykę przetwarzania danych osobowych.