Willa Win

Château La Gorce

Château La Gorce

Szczegóły winnicy

Winnica nosi nazwisko swojej założycielki Madame Gorce, która w roku 1821 wybudowała dworek z przeznaczeniem na produkcję win i przez 40 lat czuwała nad wszystkimi etapami prac winnicy.

Od lat 30-tych ubiegłego wieku cały majątek jest w rękach rodziny Fabre. Od roku 1920 Raoul Fabre czuwa nad wszystkim i dokłada wszelkich starań, aby uzyskać wina najwyższej  jakości.

Winnica znajduje się we wschodniej części regionu Médoc, wzdłuż rzeki Żyrondy – w pasie  o długości 80 km i szerokości ok.10 km. Klimat jest tu umiarkowanie gorący i wilgotny, nasłonecznienie intensywne, a zimy łagodne. Panuje tu mikroklimat sprzyjający uprawie winorośli.

Podłoże w przeważającej części jest piaszczyste z domieszką żwiru i drobnych otoczaków, miejscami wapienne. Warstwa uprawna spoczywa na mocnym, nieprzepuszczalnym gruncie.

Winnica Château La Gorce posiada 45 ha upraw, które otaczają dworek. Ziemia jest w tych okolicach ilasto-gliniasta.

Coupage najczęściej stosowany to: 45% Cabernet Sauvignon, 50% Merlot oraz 5% Petit Verdot.

Galeria winnicy

Galeria win

Informacje

Château La Gorce
Region: Médoc
www: http://www.chateaulagorce.comNasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie