Willa Win

Monte da Penha

Monte da Penha

Szczegóły winnicy

Monte da Penha to rodzinna winnica usytuowana w Portalegre w regionie Alentejo. Od 1984 r. należy do Francisco Fino i jego żony Veroniki. Tradycja tworzenia win w rodzinie Fino sięga początku XX wieku kiedy Joaquin da Cruz Baptista stworzył wybitne ‘Tapada do Chavez’. Francisco Fino wraz z córką Ritą i synem Nuno w 1998 r. postanowił rozpocząć projekt o nazwie ‘Monte da Penha’. Winnica jest usytuowana na 139 hektarach z czego 22 hektary zajmują winorośle. Terroir to granitowe podłoże, lekko pagórkowaty teren, dobra i długa ekspozycja słoneczna winnicy oraz doskonały mikroklimat dla wzrostu winorośli.

Państwo Fino tworzą wina szczególne, o bardzo skoncentrowanym smaku i niespotykanych aromatach, doceniane na światowych targach wina.

Informacje

Monte da Penha
Region: Alentejo
www: http://www.montedapenha.com


Nasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie