Willa Win

Monte la Reina

Monte la Reina

Szczegóły winnicy

Monte la Reina (Wzgórze Królowej) zawdzięcza swą nazwę ukazowi królewskiemu który to w XI wieku przekazał pod uprawę ziemię na wzgórzu mieszkańcom wioski Toro w podziękowaniu za ich lojalność i wsparcie. W XIX wieku książę Villapadierna zbudował na wzgórzu neogotycki zamek którego część jest obecnie wynajmowana enoturystom.

Winnica Monte la Reina to 300 hektarów winorośli z których doskonałą większość stanowią szczepy Verdejo i Tempranillo. Zbiór winogron jest ściśle kontrolowany, a każdy następny aspekt winifikacji aż po butelkowanie odbywa się w winnicy co powoduje iż winemakerzy mają stały nadzór nad produkowanym trunkiem. Winiarnia to nowoczesny budynek zaprojektowany przez architekta Jesusa Juarez’a, jest on częściowo wbudowany we wzgórze Monte la Reina. Dzięki temu piwnice w których leżakuje wino cechuje stała naturalna wilgotność i temperatura. Klimat kontynentalny z bardzo niskimi temperaturami zimą i upalnymi latami, dużym nasłonecznieniem oraz dość dużymi różnicami w temperaturach dziennych i nocnych powoduje że Monte la Reina jest winnicą o ogromnych możliwościach produkowania wina doskonałej jakości które skrupulatnie wykorzystuje. Wina z winnicy Monte la Reina w regionie Toro są doceniane zarówno w Hiszpanii jak i na całym świecie, zdobywając prestiżowe nagrody i wyróżnienia między innymi na konkursach: Mundus Vini, Decanter, International Wine Challenge, Japan Wine Challenge, itp.

Galeria winnicy

Informacje

Monte la Reina
Region: Toro/Hiszpania
www: http://www.montelareina.esNasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie