Willa Win

Palacio De Bornos

Palacio De Bornos

Szczegóły winnicy

Winnica Palacio de Bornos została założona w 1870 roku, w mieście La Seca, w regionie Rueda. Już od 19 wieku wina z winnicy Palacio de Bornos święciły triumfy zarówno w Hiszpanii jak i za granicą. W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku winnica zasłynęła faktem iż jako pierwsza w regionie Rueda wyprodukowała wina musujące ze szczepu Verdejo.

Klimat w D.O. Rueda jest klimatem kontynentalnym, z niskim opadem, dużymi różnicami w temperaturach dziennych i nocnych, co powoduje iż plon jest mały ale o wysokiej jakości i dużej koncentracji smaku.

W 1976 roku piąte pokolenie rodziny Sanz wyłamało się z tradycji rodzinnych i rozpoczęło pod tą samą nazwą całkowicie nowy projekt. Winnica posiada 220 hektarów własnych winorośli a uprawiane szczepy to głównie Verdejo i Sauvignon Blanc. Po trzydziestu latach ciężkiej i wytrwałej pracy Palacio de Bornos jest jedną z najbardziej znanych marek w regionie Rueda, obecnych na hiszpańskim oraz światowych rynkach winiarskich.

Winemakerem od 2009 roku jest w Palacio de Bornos kobieta – Pilar Garcia del Pino, której celem jest uzyskanie win aromatycznych, o skoncentrowanym owocowym smaku i niepowtarzalnym regionalnym charakterze.

Informacje

Palacio De Bornos
Region: Rueda
www: http://www.palaciodebornos.com


Nasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie