Willa Win

Parató

Parató

Szczegóły winnicy

Winnica Parato to rodzinny biznes gdzie duch młodości powoduje iż praca staje się przyjemnością, a wina tworzy się aby serwować klientom najwyższą jakość z regionu Penedes.

Tradycje winiarskie w rodzinie Andreu która jest obecnie właścicielem winnicy Parato, sięgają XX wieku. W 1975r Jose Elias Andreu kupił 36 hektarów ziemi w Penedes, a w 1977r dokupił kolejne 17 hektarów i wybudował winiarnię zdolną przetworzyć i zmagazynować wino z całej posiadłości. Obecnie winnica rozrosła się do 94 hektarów i składa się z czterech posiadłości: Can Campmany, Can Respall de Renardes, La Fanga oraz Camp Nou. Rocznie Parato produkuje 500.000 litrów wina ze szczepów: Chardonnay, Parellada, Xarel.lo, Macabeu, Cabernet Sauvignon, Pinot Noir, Samso i Tempranillo.

Enolodzy w Parato używają nowoczesnych technologii do produkcji wina, między innymi dwóch ogromnych poziomych pras które mają możliwość inteligentnego programowania intensywności i czasu nacisku na grona aby wydobyć jak najlepszą jakość moszczu.

Piwnice winiarni zawierają beczki z dębu francuskiego i amerykańskiego, każda z nich ma pojemność 300l, i każdego roku 10 do 20% beczek jest odnawianych. To właśnie tutaj odbywa się druga fermentacja wina Cava oraz starzenie win czerwonych w beczkach.

Hasło przewodnie Parato to: „Jakościowa uprawa winorośli to wstęp do doskonałego winiarstwa”. Co za tym idzie wina i cavy Parato zyskują międzynarodowe uznanie na targach i konkursach winiarskich. Ostatnio Cava Brut Reserva oraz Finca Renardes Negre otrzymały srebrne medale na Concours Mondial Bruxelles 2013.

Galeria winnicy

Galeria win

Informacje

Parató
Region: Penedes
www: http://www.parato.esNasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie