Willa Win

Señorío de Otazu

Señorío de Otazu

Szczegóły winnicy

Senorio de Otazu jest miejscem gdzie awangardowa architektura spotyka się ze sztuką, gdzie podziw dla natury sprawił iż powstała wspaniała winnica.  Wina które tu powstają są połączeniem tradycji i nowoczesności. Senorio de Otazu odbudował winnicę która została założona tu już w 12 wieku.  Terroir i klimat sprawia iż wina powstające w tym miejscu są winami o wysokiej jakości. Jako jedni z niewielu winnica Otazu posiada w swej ofercie Vino de Pago.  Vino de Pago – jedno z dziesięciu na terenie Hiszpanii od 2012r. Termin ten oznacza najwyższy stopień w skali jakościowej win hiszpańskich. Oznacza on iż smak i jakość jest powtarzalna z roku na rok,  winorośle są uprawiane na terenie winnicy, a wino jest tam produkowane i butelkowane.

Otazu to najbardziej wysunięta na północ winnica Hiszpanii produkująca wina czerwone. Jest położona w regionie Navarra,  w dolinie Cuenca de Pamplona, jej naturalnymi granicami są góry: Sierra del Perdon i Sierra de Echauri oraz rzeka Arga. Szczególny mikroklimat z wpływami klimatu morskiego znad Atlantyku, dużymi opadami w zimie oraz długim nasłonecznieniem dziennym w lecie sprawiają że wina tworzone w winnicy Otazu są unikatowe w swym smaku.

Winnica to 115 hektarów ziemi, która jest użytkowana w sposób ekologiczny a enolodzy dokładają wszelkich starań aby ich działania nie wpłynęły negatywnie na jej jakość. Obserwując i badając terroir doszli oni do wniosku że najlepszą jakość wina osiągną obsadzająć ziemię szczepami: Tempranillo, Merlot, Cabernet Sauvignon i Chardonnay.

Galeria winnicy

Informacje

Señorío de Otazu
Region: Navarra
www: http://www.otazu.comNasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie