Willa Win

Willunga 100

Willunga 100

Szczegóły winnicy

Winnica Willunga 100 powstała w 2005 roku jako odpowiedź na zapotrzebowanie rynku na dobrej jakości wina australijskie w dostępnej cenie. Zarówno właściciele, wytwórcy wina jak i farmerzy dostarczający winogrona do winnicy cechują się pełnią fachowości, doświadczenia i pasji. Winogrona pochodzą z najlepszych jakościowo winnic w McLaren Vale, 45 km na południe od Adelaidy. Winemakerzy pracujący w Willunga 100 to australijska czołówka: Stephen Panell  (2005 – 2009), Tim James  (2010 – do dziś), Kate Day (2007 – do dziś).

Klimat w McLaren Vale jest podobny do śródziemnomorskiego; ciepłe, słoneczne dni ochładzane są bryzą morską znad zatoki St. Vincent.

Hundred (100) w nazwie winnicy oznacza dawną jednostkę administracyjną, która oznaczała że 100 osób musiało zamieszkać daną okolicę, aby w ogóle została ona uznana za zamieszkałą i uwzględniona na mapach. Winnica Willunga 100 jest właśnie położona w takiej jednostce. W samym sercu winnicy rośnie ponad stuletnie drzewo River Red Gum, wokół którego w 1840 roku zostały posadzone pierwsze winorośle. Drzewo to jest odwzorowywane na etykietach win z winnicy Willunga 100.

Dzięki sprzętowi najnowszej generacji, doświadczonemu zespołowi i zaangażowaniu w każdy etap wiwifikacji, Willunga 100 jest producentem win o unikatowym charakterze które są doceniane w wielu regionach świata.

Galeria winnicy

Galeria win

Informacje

Willunga 100
Region: McLaren Vale
www: http://willunga100.comNasze winnice

Monte la ReinaCederbergChâteau PuynormondDomanie Seguinot-BordetChâteau La GorceMonte da PenhaPalacio De BornosCartlidge & BrowneCesariGianni GagliardoBodegas BalbasWillunga 100GirardVistalbaKundeSeñorío de OtazuAlsace Frey-SohlerStep RDMinkov BrothersContariniBeau MistralMoët Hennessy Polska sp. z o.o.ParatóMarques de ArvizaCaruso & MininiWinnica SandomierskaDomaine Albin JacuminSanta LuciaNarrow ValleyDom PerignonMoët & ChandonVeuve Cliequot

Zapisz się do
naszego newslettera
Napisz do nas! +48 81 532 80 85 KONTAKT

WillaWin

Serwis przeznaczony jest dla osób pełnoletnich.
Czy masz ukończone 18 lat?

TakNie